jak zostać testerką kosmetyków

Gdzie wyrzucać stare kosmetyki

Gdzie wyrzucać stare kosmetyki

by Agata

Pomyśl, gdzie wyrzucać kosmetyki

Opakowania – Aby odpowiedzieć na pytanie, gdzie powinny trafić kosmetyki, należy przyjrzeć się opakowaniom, które skrywają zawartość w postaci kremów, maści i szamponów. Zazwyczaj tego typu substancje są przechowywane w szklanych lub plastikowych pojemnikach. Produkt po zużyciu należy wyrzucić do odpowiedniego pojemnika przeznaczonego do selektywnej zbiórki odpadów. Gdyby to była folia plastikowa, byłby to żółty kosz na śmieci. W przypadku szklanych pudełek i butelek należy użyć zielonych koszy. Przyglądając się opakowaniom kosmetyków, warto również zwrócić uwagę na karton, w którym niektóre z nich są przechowywane. Są one również segregowane i muszą być umieszczane w pojemnikach na odpady.

Pojemniki pod ciśnieniem – Jeśli pytamy kogoś, gdzie wyrzucić swoje kosmetyki, dezodorant jest bez wątpienia pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl. Większość z nich ma postać sprayu, co oznacza, że ​​są one dostarczane w butelkach i pojemnikach pod ciśnieniem. To samo dotyczy pianki do golenia. Oba zużyte przedmioty należy wyrzucić do wspólnego pojemnika na odpady. Dla przypomnienia jest czarny.

Pomyśl, gdzie wyrzucać kosmetyki

Rozważ kosmetyki nadające się do recyklingu

Coraz więcej firm zajmujących się produkcją kosmetyków ma na uwadze ochronę środowiska. W tym celu stworzono wiele ekologicznych opakowań nadających się do późniejszego recyklingu. Warto przyjrzeć się etykiecie produktu, na której znajduje się odpowiedni symbol wskazujący, że opakowanie jest przyjazne dla środowiska. Są to pojemniki wykonane z jednego materiału, który można ponownie wykorzystać lub poddać recyklingowi.

Butelkowany szampon, płyn do kąpieli i balsam do ciała — większość producentów kosmetyków używa plastikowych butelek do przechowywania swoich produktów. Nadają się do recyklingu i powinny być umieszczane w pojemnikach metalowych i plastikowych. Informacja potwierdzająca ten fakt jest zwykle umieszczana na etykiecie.

Gdzie wyrzucać stare kosmetyki

Rozważ kompostowanie kosmetyków

Czego zatem nie należy kompostować? Po pierwsze, odchody zwierzęce (kości lub tłuszcz), resztki z niezjedzonych steków, jedzenie po naszych pupilach. Nie tylko wydzielają nieprzyjemny zapach, ale mogą być również źródłem chorób i przyciągać padlinożerców. Zainfekowanych roślin lub ich części nie należy wyrzucać – zarodniki grzybów lub zimujące larwy szkodnika mogą przetrwać proces kompostowania i przedostać się do gleby.

Wszyscy właściciele ogrodów wiedzą, że kompost jest łatwo dostępnym, skutecznym i ekologicznym nawozem. Trzeba jednak pamiętać, że nieodpowiedzialne wyrzucanie wszystkiego w kuchni do pryzmy kompostowej to ogromny błąd. Może to spowodować, że stanie się bezużyteczny.

You may also like

Leave a Comment

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?