jakie kosmetyki dla mężczyzn

jakie kosmetyki dla mężczyzn

by Agata

Różne rodzaje kosmetyków sprawią, że różne partie ciała będą wyglądać lepiej

O skórę twarzy i ciała oraz włosy mężczyzn należy dbać zgodnie z ich potrzebami. Jednak wbrew pozorom dobór niezbędnych kosmetyków i ich późniejsza aplikacja wcale nie musi być kłopotliwa. Spraw, by Twoja skóra wyglądała jak najlepiej już dziś dzięki naszej liście kontrolnej!
Skóra i jej przydatki (włosy, paznokcie) różnią się między mężczyznami i kobietami głównie pod względem budowy i składu chemicznego. U mężczyzn poziom testosteronu ma duży wpływ na funkcjonowanie skóry. Męska skóra ma niższe pH (bardziej kwaśne), dlatego składniki stosowanych preparatów mogą inaczej działać lub zachowywać się na skórze. Kolejną różnicą jest grubość naskórka, który u mężczyzn zawiera więcej włókien elastyny ​​i kolagenu, dzięki czemu jest gęstszy i mocniejszy, ale też mniej podatny na efekty kosmetyczne.

Kosmetyki mogą sprawić, że mężczyzna będzie wyglądał na szczuplejszego i wyższego

Skóra męska jest o 25% grubsza niż skóra damska. Przerzedza się wraz z wiekiem, podczas gdy kobiety zachowują gęstość aż do menopauzy. Włókna kolagenowe są gęstsze u mężczyzn, więc ich rozkład trwa dłużej niż u kobiet. U mężczyzn proces ten jest spowolniony średnio o 15 lat. Zazwyczaj mężczyźni nie mają drobnych zmarszczek, tylko bruzdy nosowo-wargowe i podobne zmarszczki związane z utratą tkanki tłuszczowej.
Ze względu na wysokie stężenie testosteronu skóra mężczyzn jest zwykle grubsza i zawiera dużą liczbę gruczołów łojowych. W efekcie skóra mężczyzn jest bardziej podatna na tłuste i pojedyncze zmiany trądzikowe – stany zapalne i zaskórniki (zaskórniki otwarte, najczęściej zlokalizowane w strefie T i zaskórniki zamknięte).

Jakie kosmetyki dla mężczyzny

Istnieją różne kosmetyki dla mężczyzn, które mogą poprawić ich wygląd

Na rynku pojawiają się zabiegi i kosmetyki przeznaczone dla płci, doskonale odpowiadające potrzebom męskiego naskórka. Warto więc nauczyć się dbać o męską skórę twarzy, aby była jędrna, zdrowa i zachowała młody wygląd na długie lata.
Mężczyźni mogą nie tylko korzystać ze specjalnych, odpowiednich do ich potrzeb kosmetyków, ale także korzystać z różnego rodzaju sprzętów, aby dopieścić ich doskonały wygląd. Wśród nich są oczywiście maszynki do golenia i trymery do golenia brody i zarostu. Jednym z naprawdę interesujących elementów wyposażenia jest Wahl’s Ear, Nose, Brew and Hard-to-Reach Trimmer (dostępny tutaj), który z łatwością pomoże ci usunąć niechciane włosy i zachować je pod kontrolą.

Istnieje wiele różnych rodzajów kosmetyków, a wybór odpowiedniego dla mężczyzny może być trudny

Kosmetyk ten znajduje się chyba w każdej męskiej kosmetyczce, jednak w tym przypadku warto zwrócić uwagę na skład i dobierać produkty dopasowane do potrzeb naszych mężczyzn. W zależności od preferencji możesz wybrać piankę do golenia lub żel do golenia. W obu przypadkach cel jest ten sam: maksymalnie zmiękczyć zarost, aby maszynka gładko przesuwała się po twarzy. – Dobrym wyborem są kosmetyki, które chronią delikatną męską skórę przed podrażnieniami: nasza maska ​​w piance do golenia 2 w 1, oprócz ułatwienia golenia, oczyszcza i reguluje wydzielanie sebum. Taka oferta byłaby idealna dla mężczyzn, którzy nie są zbytnio zainteresowani codziennymi, długotrwałymi zabiegami na twarz – dodaje ekspert marki.
Z tych właśnie powodów kosmetyki dla mężczyzn mają specyficzne składniki i receptury, ponieważ muszą działać na wielu poziomach i odpowiadać na największe potrzeby męskiej skóry. Jeśli chodzi o pielęgnację skóry, bardzo ważne jest, aby używać wyłącznie kosmetyków dla mężczyzn. Nie tylko mają typowo męski klimat i opakowanie, ale co najważniejsze, skład jest dostosowany do męskich potrzeb.

You may also like

Leave a Comment

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?