jak urządzić garderobę na poddaszu

jak urządzić garderobę na poddaszu

by Agata

Wykorzystaj naturalne oświetlenie poddasza

Żyrandol zainstalowany na niskim poddaszu niepotrzebnie przytłoczy wystrój wnętrza i jeszcze bardziej go pomniejszy. W tym przypadku lepsze będzie oświetlenie stojące. A jeśli nie narzekasz na brak miejsca nad głową, postaw na wariant z długą linią, który równoważy proporcje pomieszczenia.
Z powodzeniem można zastosować lampę sufitową jako główne oświetlenie na poddaszu (jeśli jego architektura na to pozwala). Można je zamontować na poziomym suficie lub na styku dwóch spadków. Jednak ten patent nie sprawdza się dobrze w pomieszczeniach z niskimi sufitami.

jak urządzić garderobę na poddaszu

Rozważ system ez-garderoby

Oświetlenie poddasza może być prawdziwym wyzwaniem. Wszystkie te skosy, zagięcia i inne problematyczne zakamarki mogą przyprawić o prawdziwy ból głowy. Coś o tym wiemy. Dlatego przygotowaliśmy ten mini poradnik. Dowiecie się z niego jakie oświetlenie wybrać na poddasze oraz jak doświetlić pomieszczenia na poddaszu, aby stworzyć w nich niepowtarzalny klimat. Miłego czytania!

Rozważ wykorzystanie magazynu na poddaszu

Wieszak można umieścić na drążku poziomym lub pionowym lub na wolnostojącym stojaku. Warto zastanowić się, czy w małej garderobie zastosowano półki, czy szuflady. Ten ostatni sprawdzi się szczególnie w dolnej części szafy. Aby wygodnie przechowywać buty, krawaty, bieliznę, biżuterię, należy wyposażyć swoją garderobę w odpowiednie dodatki.
Czy wiesz, że pod uchyłem możesz zastosować alternatywy dla klasycznych szafek i schowków? Mogą to być np. specjalne moduły wysuwane montowane na kołach i szynach. W tej konstrukcji ubrania można wieszać równolegle. Ponadgabarytowe szafy i kameralne, nieskrępowane przestrzenie na poddaszu pokochają te elementy. Co jednak ciekawe, tego typu systemy doskonale sprawdzają się w najtrudniejszych do umeblowania wnętrzach, czyli takich, które w ogóle nie posiadają ścian kolankowych.

You may also like

1 comment

Kasia -

Fajna porada 🙂
Pozdrawiam

Reply

Leave a Comment

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?